O tym że warto oszczędzać na swoją przyszłą emeryturę wie już chyba każdy kto przynajmniej chociaż trochę śledzi doniesienia gospodarcze o przyszłych świadczeniach. Dużo osób wie, zaś o wiele za mało wykorzystuje ową wiedzę w praktyce. Wiele osób uważa że to jeszcze tyle lat że mnie to nie dotyczy. Nieważne co będzie ważne co jest teraz to credo większości Polaków. A przecież lepiej zainteresować się tematem dopóki jest na to czas. W ostatnim wydaniu ,,Gazety Ubezpieczeniowej” analitycy firmy Expander szczegółowo pokazują ile należałoby odkładać aby na przyszłej emeryturze poziom naszego życia był taki jak teraz uwzględniając oczywiście wahania w wartości pieniądza i fakt że za 20- 30 lat za 2000zł będzie można kupić mniej więcej tyle samo ile dziś za 1000zł. Wg. Tych obliczeń aby od 67 roku życia do 90 wypłacać sobie co miesiąc właśnie te 2000zł powinniśmy mieć na ten cel uzbierane 540 000zł. Jeden powie niemożliwe przecież ta kwota jest nie do uzbierania. Okazuje się że jest tylko należy szybciej o tym pomyśleć. Dzisiejszy 25-latek aby osiągnąć pożądane oszczędności wystarczy że odkładałby 207zł miesięcznie, wiadomo wraz z wiekiem czas do uzbierania kapitału jest krótszy i dla przykładu 50-latek musiałby odkładać 1460zł. Różnica jest kolosalna.

Warto więc chyba zainteresować się swoją przyszłością kiedy mamy na to jeszcze czas i kiedy małym nakładem możemy zabezpieczyć swój przyszły byt.

Więcej do poczytania na ten temat pod adresem http://www.gu.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=45538:expander-im-wczeniej-zaczniesz-oszczdza-tym-mniej-moesz-odkada&catid=97:rozmowy-opinie&Itemid=105

Poniżej link do artykułu jaki ukazał się w Gazecie Trzebnickiej 6 listopada

Nie pomagaj swoim bliskim jeśli uważasz, że mogą zadbać o siebie sami…

DRUGA OTWARTA KONFERENCJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW-ZDJĘCIA

zaproszenie4 DSCF6112